Лікування грипу

Лікування грипу та ГРВІ (гострі респіраторні вірусні інфекції), а також їх профілактика залишається загальнодержавною проблемою. В Україні щорічно реєструється до 5 млн. випадків захворювань на ГРВІ та грип, високі показники у дітей до 5 років. 
 
Часті вірусні інфекції та грип чинять негативний вплив на фізичний і нервовопсихічний розвиток дитини, провокують розвиток серйозних ускладнень. Більш того, перенесені ГРВІ ведуть до зниження функціональної активності імунної системи, що призводить до формування хронічних вогнищ інфекції ЛОР- органів та органів дихання.
 
Вірусів, які викликають ГРВІ, існує безліч. Найбільш частими збудниками респіраторної інфекції серед дітей є респіраторно- сінтіціальний вірус, аденовіруси, віруси грипу та парагрипу.

Усі гострі респіраторні вірусні інфекції, особливо грип, характеризуються швидким розвитком захворювання. Це обумовлено здатністю респіраторних вірусів стрімко розмножуватися. Через 8 годин після інфікування кількість потомства вірусу грипу сягає близько 103, а вже під кінець першої доби - 1027 копій. Тому лікувати ГРВІ необхідно з перших годин захворювання. Швидке лікування ГРВІ та грипу можливе, якщо впливати безпосередньо на вірус, не даючи йому розмножуватися. 

Терапія грипу поділяється на специфічну та неспецифічну. До специфічної терапії відносять лікарські засоби, що діють безпосередньо на вірус, перешкоджаючи при цьому розвитку вірусної інфекції в організмі людини (препарати групи адамантану, осельтамівір, занамівір). Неспецифічна терапія включає використання препаратів інтерферону та його індукторів.

Для профілактики та лікування респіраторних інфекцій використовують також лікарські засоби змішаного механізму дії. Одним з таких препаратів є Імунофлазід®, який чинить пряму противірусну дію широкого спектру, а також є індуктором ендогенного інтерферону. Діючою речовиною препарату Імунофлазід® є протефлазід, отриманий з диких злаків Deschampsia сaespitosa L. та Calamagrostis epigeios L. Етіологічне лікування грипу та ГРВІ даним препаратом обумовлено механізмом його дії.

Науково доведено, що Імунофлазід® пригнічує активність ферменту нейрамінідази вірусу грипу, що знижує вірогідність його проникнення в організм через слизову оболонку дихальних шляхів. Також препарат призупиняє розмноження вірусу за рахунок блокування синтезу вірусної РНК. Препарат захищає слизові оболонки верхніх дихальних шляхів, нормалізує показники місцевого імунітету. 

Імунофлазід® нормалізує синтез ендогенного інтерферону I та II типів. Таким чином, препарат підвищує неспецифічну резистентність організму до вірусної та бактеріальної інфекцій.

Також Імунофлазід® має антиоксидантні властивості, оскільки перешкоджає накопиченню продуктів перекисного окислення ліпідів і гальмує вільнорадикальні процеси, що зменшує інтоксикацію, сприяє відновленню організму після перенесеної інфекції та адаптації до несприятливих навколишніх умов. 

Для лікуваня грипу та інших ГРВІ препарат застосовують протягом 2 тижнів згідно схеми в залежності від віку: 

Діти від нарождення до року

по 0,5 мл 2 рази на добу

Діти віком від 1 до 2 років

по 1 мл 2 рази на добу


Діти віком від 2 до 4 років

по 3 мл 2 рази на добу

Діти віком від 4 до 6 років

по 4 мл 2 рази на добу

Діти віком від 6 до 9 років

по 5 мл 2 рази на добу

Діти віком від 9 до 12 років

по 6 мл 2 рази на добу

Діти старші 12 років та дорослі

по 9 мл 2 рази на добу

Для профілактики грипу та інших ГРВІ препарат застосовують від 2 до 4 тижнів.

Під час епідемії термін прийому препарату можливо подовжити до 6 тижнів. У разі виникнення бактеріальних ускладнень грипу та інших ГРВІ з метою нормалізації імунної системи препарат застосовують на протязі 4 тижнів.

 

 

 

   
Просимо вибачення!
Без згоди Ви не зможете користуватись інформаційними ресурсами нашого сайту!

Дякуємо за порозуміння!

Тепер Ви можете користуватись інформаційними ресурсами нашого сайту!

Тільки тут Ви знайдете всю достовірну інформацію!